W ciągu trzech tygodni na boisku orlik na os. K. Wielkiego rozgrywana była Szkolno–Akademicka Liga Piłki Nożnej. Patronat nad Ligą objął Kanclerz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium mgr Krzysztof Gawrecki, który ufundował okazały puchar i pamiątkowe medale. Celem rozgrywek, oprócz typowej rywalizacji sportowej, była integracja międzyszkolna.
Do zmagań przystąpiły dwie lokalne uczelnie oraz cztery zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak pokazały wyniki poszczególnych spotkań ostatecznego zwycięzcę wyłoniła dopiero ostatnia runda rozgrywek, a przysłowiową wisienką na torcie był mecz pomiędzy studentami PWSZ i GSW Milenium wygrany przez tych drugich 4:2 I to właśnie ten mecz zadecydował o końcowym sukcesie gospodarzy całej ligi.
Wyniki i końcowa tabela. O końcowej klasyfikacji w drugiej kolejności decydował stosunek bramek.
W dniu 16.06.2018 r. naszą uczelnię odwiedził mjr Sylwin Donart z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie. Celem wizyty było promowanie wojsk Obrony Terytorialnej. Major przedstawił zasady, wymogi wstąpienia w szeregi wojsk oraz proces rekrutacji. Studenci dowiedzieli się także, że Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Służba w WOT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla Państwa i symboli narodowych, oraz – w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.
Okazuje się, iż o przyjęcie do służby mogą się starać kobiety i mężczyźni, którzy nie pełnili wcześniej żadnej formy służby wojskowej, oraz rezerwiści. W tym roku planuje się przeszkolenie 450 ochotników. Oferta jest skierowana do polskich obywateli, niekaranych za przestępstwa umyślne, którzy mają wykształcenie minimum gimnazjalne i 18-55 lat. Dla ochotników na stanowiska podoficerskie i oficerskie górna granica wieku to 63 lata.
Galeria
W dniu 17.06.2018 r. odbył się V Góralski Piknik Rodzinny w Łopiennie, w którym udział wzięły członkinie Koła Pasjonat. Piknik zorganizowali: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie, Stowarzyszenie „Uśmiech Nadziei”, Szkoła Podstawowa w Łopiennie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łopiennie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łopiennie.
Program Pikniku:
Z radością informujemy, iż zawarte zostało kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium a Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Ma ono na celu rozwój dwustronnej współpracy obejmującej m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych oraz kulturalnych, ale także daje ono możliwość odbywania praktyk studenckich w Miejskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do aktywnego udziału w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez MOK, ale również realizowania własnych pomysłów w zakresie niniejszej współpracy.
Osoba do kontaktu: Anna Sołtys-Stawowa
anna.soltys-stawowa@milenium.edu.pl
Oferta pracy dla Dyrektora, wychowawcy przedszkolnego i opiekunów.
Szczegóły tutaj
W ostatnią niedzielę tj. 10.06.2018 r. nasza wykładowczyni mgr Anna Hedrych-Stanisławska, która na co dzień pracuje w Straży Miejskiej we Wrześni, aktywnie uczestniczyła we wrzesińskim festynie „Niedziela z Powiatem”. Jej jednostka wspólnie z policjantami znakowała rowery, zapisywała chętnych do uczestnictwa w programie oraz udzielała informacji o możliwości ich oznakowania na terenie wrzesińskim oraz w pozostałych gminach powiatu. Podczas festynu strażnicy miejscy zorganizowali dla najmłodszych konkurs o bezpieczeństwie z nagrodami w postaci różnorodnych elementów odblaskowych. Zainteresowanie było spore, zarówno ze strony dzieci jak i osób dorosłych. Wspólnie z przedstawicielem starostwa, straży pożarnej oraz policji nasza wykładowczyni gotowała także zupę warzywną nazwaną ”zupą bezpieczeństwa”, którą mogli skosztować wszyscy uczestnicy festynu. Zupa była przepyszna, a festyn zaliczono do bardzo udanych!
W dniu wczorajszym, tj. 7.06.2018 r. nasi wykładowcy: dr Aneta Kokot oraz dr Sylwia Jabłońska wraz ze studentkami, członkiniami Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat”: Martą Pawłowską i Kariną Borzykowską uczestniczyły w spotkaniu na zaproszenie pracowników Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas wizyty dokonano podsumowania wspólnie realizowanego międzynarodowego projektu DESIrE dotyczącego handlu ludźmi. Panie zwiedziły również kampus uniwersytecki, a także wzięły udział w wykładzie Pana profesora UW dra hab. Zbigniewa Lasocika oraz przedstawiciela Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europe (OBWE) na temat praw człowieka i współczesnego kryzysu demokracji w krajach Europy.
Egzamin końcowy 23 czerwca 2018 godz. 8.30
Po raz kolejny studenci pierwszego roku kierunku: Pedagogika o specjalności: Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną wraz z wykładowcą zostali zaproszeni przez Dyrekcję Przedszkola Nr 15 w Gnieźnie 8 czerwca 2018 r. w celu wspólnego uczestnictwa w zajęciach integracyjnych dzieci z rodzicami, dla których przeprowadzili zajęcia tematyczne zgodne ze studiowaną specjalnością. Jednocześnie dla studentów zostały przeprowadzone zajęcia metodyczne w zakresie obserwacji i diagnozy pedagogiczno-psychologicznej dla dzieci z trudnościami wychowawczymi, która ma celu zdobywaną wiedzę podczas studiów wykorzystać w praktyce edukacyjnej. Jest to kolejna odsłona życzliwej współpracy z interesariuszami zewnętrznymi i nabywania doświadczeń zawodowych nie tylko w murach Uczelni.
W dniach 2-4 czerwca br. na Wydziale Nauk Społecznych odbył się egzamin dyplomowy, do którego podeszło 150 studentów.
Gratulujemy wszystkim naszym, JUŻ, Absolwentom i życzymy samych sukcesów.
Do zobaczenia na Absolutorium!
Fotorelacja tutaj.